Uncategorized

5 pomysłów na makijaż na Halloween

kosmetyki jesienne

Halloween? czas na zabawę i odrobinę szaleństwa 

Jesień bez wątpienia kojarzy się z ciepłymi, żywymi, a zarazem kojącymi barwami – złotem, czerwienią, brązem, beżem, jak i kolorem pomarańczowym.

Piękna, barwna jesień to wspaniały widok, który szczególnie można podziwiać w parkach, gdzie alejki pełne są opadłych z koron drzew, wysuszonych liści. Niestety okres ten nie trwa długo, bo zaledwie kilka tygodni. Po złotym październiku przychodzi ponury listopad, który w Polsce kojarzy się z szarością, zimnem i przede wszystkim z świętem zmarłych, czyli dniem Wszystkich Świętych.

Listopad nie jest nastrajającym do życia miesiącem, dlatego w tym czasie wiele osób zmaga się z jesienną chandrą. Warto zatem przed rozpoczęciem tego mało przyjemnego dla duszy, jak i ciała miesiąca, odrobinę zaszaleć. Najlepszą okazją jest bez wątpienia 31 października, czyli Halloween. Święto to wywodzi się z krajów anglosaskich, jednakże Halloween stało się ikoną przede wszystkim Stanów Zjednoczonych.

Wieczorową porą, ostatniego dnia października amerykańskie dzieci chodzą w przebraniach ulicami i pukają do drzwi każdego domu, wypowiadając hasło „trick or treat”, czyli „cukierek albo psikus„. W tym dniu wszystkie ulice ozdobione są wydrążonymi dyniami, pajęczynami, czaszkami, czy kościotrupami. Halloween to mroczne święto, lecz z humorystycznym i żartobliwym charakterem.

Tego dnia osoby, które wyrosły już ze zbierania cukierków bawią się na domówkach lub imprezach klubowych, gdzie zazwyczaj również wymagany jest odpowiedni dress code. 

W Europie Halloween stale wzrasta na popularności i w coraz większej ilości krajów jest ono obchodzone. Od niespełna kilku lat, w Polsce organizowane są zabawy i dyskoteki dla dzieci, zaś starsi często bawią się w klubach lub na domówkach. Warto zatem pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i ostatni dzień października spędzić na wesoło, z mrocznym i przerażającym akcentem. 

Impreza Halloweenowa – jak się do niej przygotować?

 W Halloween warto zaszaleć zarówno ze strojem, jak i makijażem. W ten wieczór można bez obaw eksperymentować, bo przecież im ciekawszy i bardziej pomysłowy look, tym lepiej. W przypadku makijażu najlepiej postawić na finezję, ponieważ w Halloween pomysłowy, straszny, a nawet potworny wygląd jest wręcz wskazany.

Tworząc makijaż na imprezę, można bez obaw eksperymentować i zrobić go z rozmachem. W przypadku make-upu na Halloween nawet najbardziej absurdalny, a nawet i karykaturalny efekt spotka się z aprobatą i podziwem zgromadzonych. Mocny i odważny makijaż, wzbogacony o mroczne, przerażające akcenty będzie bez wątpienia strzałem w dziesiątkę.

Zabawa kolorami jest w tym przypadku wskazana, dlatego warto stworzyć make-up oparty na czerni, granacie, czerwieni i kolorze pomarańczowym. Barwy te stały się ikoną i znakiem rozpoznawalnym Halloween, dlatego w ten dzień warto je wykorzystać, zarówno w przypadku makijażu, jak i stroju. 

5 pomysłów na makijaż na Halloween 

W wieczór halloweenowy najlepiej posłużyć się produktami o mocnym i odważnym kolorze. W tym przypadku doskonałą propozycją jest użycie kosmetyków od firmy Dose of Colors. Marka wyróżnia się produktami o bardzo ciekawych i chwytających za oko kolorach, które charakteryzują się niezwykle wysoką pigmentacją. Usta pomalowane pomadką, szminką lub błyszczykiem od firmy Dose of Colors na pewno zrobią furorę.

Produkty te dostępne są w wielu odcieniach granatu, fioletu, różu, jak i czerwieni. Mocne usta warto skontrastować odważnym makijażem oczu i tutaj również najlepiej posłużyć się cieniem do powiek od Dose of Colors. Marka stworzyła produkt, który łączy w sobie bazę i niezwykle mocny pigment w wielu żywych kolorach.

Doskonałym pomysłem jest stworzenie makijażu, gdzie główną rolę odgrywają granatowe usta i niebieskie, brokatowe oczy. Inną propozycją są fioletowe lub różowe usta, skontrastowane srebrnym makijażem oczu, wykonanym cieniem o kolorze disco lub frozen. Ważne, aby w Halloween nie zapomnieć o mrocznym, przerażającym akcencie.

Make-up warto wzbogacić o bliznę, wykonaną czarną lub szarą kredką do ust. Ciekawym, strasznym pomysłem jest wykonanie zacieków krwi, które najlepiej zrobić w okolicach ust lub pod oczami. W tym celu również najlepiej użyć kredki do ust, lecz tym razem w intensywnym, czerwonym kolorze.

kosmetyki halloween

Halloween ? czas na zabawę i odrobinę szaleństwa 

Jesień bez wątpienia kojarzy się z ciepłymi, żywymi, a zarazem kojącymi barwami ? złotem, czerwienią, brązem, beżem, jak i kolorem pomarańczowym. Piękna, barwna jesień to wspaniały widok, który szczególnie można podziwiać w parkach, gdzie alejki pełne są opadłych z koron drzew, wysuszonych liści.

Niestety okres ten nie trwa długo, bo zaledwie kilka tygodni. Po złotym październiku przychodzi ponury listopad, który w Polsce kojarzy się z szarością, zimnem i przede wszystkim z świętem zmarłych, czyli dniem Wszystkich Świętych. Listopad nie jest nastrajającym do życia miesiącem, dlatego w tym czasie wiele osób zmaga się z jesienną chandrą. Warto zatem przed rozpoczęciem tego mało przyjemnego dla duszy, jak i ciała miesiąca, odrobinę zaszaleć.

Najlepszą okazją jest bez wątpienia 31 października, czyli Halloween. Święto to wywodzi się z krajów anglosaskich, jednakże Halloween stało się ikoną przede wszystkim Stanów Zjednoczonych. Wieczorową porą, ostatniego dnia października amerykańskie dzieci chodzą w przebraniach ulicami i pukają do drzwi każdego domu, wypowiadając hasło ”trick or treat”.

Widać, że wykonanie makijażu na Halloween wcale nie jest trudne. Ważne są przede wszystkim chęci oraz kosmetyki w mocnych i odważnych kolorach. Wówczas stworzenie mrocznego, przerażającego i efektownego makijażu jest niezwykle proste, a zarazem też szybkie.