Dzieci

Doskonały wybór na wakacje – obóz konny

obóz konny nad morzem

Konie to zwierzęta, które kocha wiele osób. Pasja do jazdy na koniach w wielu przypadkach rozwija się już we wczesnym dzieciństwie. Wiele jest dzieci, które od najmłodszych lat chcą dosiąść konia i spędzać z nimi jak najwięcej czasu. Takie marzenie da się spełnić ? od wielu lat bowiem można skorzystać z możliwości, jaką jest obóz konny. Dla miłośników koni organizowane są specjalne obozy konne, które odbywają się zazwyczaj latem. Odbywają się również zimowiska konne, z których korzysta wiele dzieci.
Jak wygląda obóz konny dla dzieci? ? Otóż, czas trwania takiego wydarzenia to tydzień lub dwa. Obóz jest organizowany w stadninie konnej, najczęściej w malowniczych terenach lub nad morzem. Dzieci, przez czas obozu zapoznają się z końmi i przyzwyczajają się do nich. W trakcie pierwszych zajęć organizacyjnych, prowadzący uczą jak dosiadać konia, na co uważać i jak się zachowywać przebywając ze zwierzęciem. Opiekunowie na obozie zapoznają też dzieci z obowiązkami, jakie należą do właścicieli koni. Czesanie, mycie, karmienie oraz inne czynności są wyjaśniane podczas zajęć.

Osoby, które odpowiedzialne są za naukę jazdy, to dyplomowani specjaliści. Maluchy, przez czas trwania obozu mają zapewnione wyżywienie, rozrywkę, ustaloną ilość godzin jazdy oraz inne atrakcje.

Wiek dzieci na obozie

Na obóz konny mogą pojechać dzieci w każdym wieku. Dość często, obozy są organizowane zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Aby wygodniej było uczyć się jazdy na koniach lub praktykować ją, dzieci są podzielone na poszczególne grupy wiekowe. Najczęściej również dzieli się uczestników, biorąc pod uwagę ich doświadczenie w jeździectwie.
Dzieci poniżej 8 roku życia, mają nieco inny tok nauczania jazdy. Najmłodsi uczestnicy obozu dosiadają kucyki. Jazda na dorosłym koniu może być dla nich zbyt trudna i niekomfortowa. Opiekunowie na obozie tak dobierają metody nauczania, by dzieci nie tylko zapamiętywały wszystkie ważne informacje dotyczące koni, ale i czerpały radość i satysfakcję z obozu.
Starsze dzieci i młodzież, która może mieć większe doświadczenie w przebywaniu z końmi i z jazdą, mają nieco inaczej prowadzone zajęcia. Prowadzący mogą uczyć dzieci, jak zawodowo jeździć na koniu.

Co jest potrzebne na obozie konnym?

obóz konnyZapisując dziecko na obóz konny, każdy rodzic najczęściej musi wyposażyć malucha w odpowiednie akcesoria. Jazda na koniu jest wymagająca, dlatego dziecku trzeba zapewnić bezpieczeństwo. Dżokejka, specjalne buty oraz strój jeździecki i inne elementy, to podstawowe wyposażenie. Czasem, organizatorzy obozu zapewniają wypożyczenie konkretnych elementów ubioru.

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz konny?

Wielu rodziców decyduje się wysłać swoje dziecko na obóz konny. Jeśli nasza pociecha od długiego czasu wykazuje szczególne zainteresowanie końmi, kilkudniowy obóz może być spełnieniem jego marzeń. Poza tym, spędzanie czasu w towarzystwie ulubionych zwierząt, pozwoli dziecku rozwinąć pasję. Każdorazowe wysyłanie malucha na obóz jeździecki, umożliwi mu nabrać doświadczenia i wprawy w jeździe. Dzięki temu, dziecko będzie mogło startować w konkursach, a przyszłość wiązać ze swoimi ukochanymi zwierzętami.

Obozy konne są intensywne, dzięki czemu dzieci mogą w pełni wykorzystać tydzień lub dwa. W różnych miejscach Polski odbywają się konkursy jeździeckie, w których udział biorą dzieci i młodzież z całego kraju. Na obozie można się doszkolić ze swoich umiejętności i poznać nowe triki, jakie można wykonać.