Uroda

Jak dobrze zrobić manicure hybrydowy?

top wykańczający hybrydowy

Manicure hybrydowy to ogromny trend, który już od kilku lat dominuje jako najlepsza metoda pielęgnacji i stylizacji paznokci. Choć wiele osób negatywnie podchodzi do tematu twierdząc, że hybrydy mogą wyłącznie zniszczyć paznokcie, poprawnie wykonany manicure hybrydowy jest naprawdę nieszkodliwy, a przy tym bardzo elegancki i trwały. Manicure hybrydowy można wykonać w specjalistycznych salonach kosmetycznych lub w zaciszu własnego domu. To wcale nie trudne! Wystarczy już kilkanaście minut, odrobina wprawy i odpowiednie produkty. Jak dobrze zrobić manicure hybrydowy, który będzie zdobił paznokcie nawet przez kilka tygodni?

Czym jest manicure hybrydowy?

Zanim zajmiemy się poszczególnymi krokami do wykonania idealnego i wytrzymałego manicure hybrydowego, warto zastanowić się czym tak naprawdę jest technika hybrydowego malowania paznokci. Z założenia wykonywanie manicure hybrydowego nie odbiega zbytnio od manicure żelowego. Różnica polega tu jednak na wykorzystywanych materiałach ? w przypadku hybryd są to specjalistyczne lakiery, które utwardzone pod lampą UV mogą przetrwać na paznokciach nawet trzy tygodnie. Warto przy tym wspomnieć, że hybryda nie niszczy paznokci w takim samym stopniu jak żel. Dobrze wykonany manicure hybrydowy to po prostu bardziej trwała i elegancka w porównaniu do tradycyjnych lakierów metoda stylizacji paznokci. Co będzie potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

Dobrze przygotowany paznokieć to piękny, długotrwały manicure

Przygotowanie paznokci pod manicure hybrydowy jest niezwykle ważnym elementem całego procesu. W przeciwieństwie do żeli nie ma tu mowy o przedłużaniu, a więc płytę naturalną należy opiłować do pożądanego kształtu i długości. Następnym krokiem będzie przygotowanie skórek, a więc odsunięcie ich z płytki i wycięcie nadmiarów. Przed nałożeniem bazy czeka nas jeszcze matowienie płytki paznokci za pomocą specjalnego bloku polerskiego do paznokci oraz przetarcie jej odtłuszczaczem, który nie tylko oczyści płytkę z pyłu pozostałego po polerowaniu, ale też zapobiegnie nietrzymaniu się lakieru. Wyjątkowo tłuste płytki powinny zostać posmarowane primerem, który dodatkowo przygotuje je na przyjęcie hybryd i zwiększy przyczepność lakieru do płytki.

polecany top hybrydowy

Baza to podstawa

Na oczyszczoną i odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia można nałożyć pierwszą, bazową warstwę lakieru hybrydowego. Bazę nakładamy cienką warstwą i utwardzamy za pomocą lampy UV. Warstwa lakieru powinna być na tyle cienka, by nie spływać do skórek, a jednocześnie wystarczająca, by stworzyć jednolitą bazę na płytce paznokcia). Suszenie bazy pod lampą UV nie powinno trwać dłużej niż 2-3 minuty. Bazę należy znaleźć w ofercie renomowanej marki z szeroką gamą produktów do manicure hybrydowego. Warto bowiem pamiętać, że lakiery hybrydowe to produkt chcąc nie chcąc chemiczny. Zaufane marki to większa gwarancja dobrej jakości lakieru, a to przecież od niego tak naprawdę zależy długotrwałość manicure. Typowe bazy do hybryd to koszt około 30-40 złotych. Te tańsze raczej nie spiszą się wystarczająco dobrze.

Wybierz dobry, wysokiej jakości lakier

Po nałożeniu i utwardzeniu warstwy bazowej, czas na prawdziwe szaleństwo. To na tym etapie rozpoczyna się bowiem zabawa z kolorami i wzorami na paznokciach. Wybierz swój ulubiony kolor lakieru znaleziony w ofercie jednej z wielu obecnych na rynku marek lakierów hybrydowych. Warstwy lakieru kolorowego, podobnie jak w przypadku bazy, powinny być cienkie i nie wylewać się na skórki paznokcia. Każdą warstwę należy osuszyć pod lampą UV, a następnie przetrzeć odtłuszczaczem.

Wykańczający top coat

Stworzony manicure wymaga już tylko odpowiedniego zabezpieczenia. Do wykańczania hybryd wykorzystuje się więc specjalne topy hybrydowe. Warstwy te utwardzają płytkę i pomagają utrzymać paznokcie w idealnym stanie przez co najmniej dwa tygodnie. Choć tradycyjne warstwy wykończeniowe nadają paznokciom połysk, dzisiejsze hybrydy pozwalają też na uzyskanie efektu matowych paznokci. Aby to zrobić wystarczy postawić na matujący top coat i podobnie jak w przypadku innych warstw utwardzić go pod lampą UV. Na koniec wystarczy już tylko wetrzeć oliwkę w skórki paznokcia.

Dokładnie przygotowany manicure hybrydowy wytrzymuje na paznokciach około dwóch do trzech tygodni. Po tym czasie lakier może wymagać zdjęcia lub uzupełnienia.