Uncategorized

Jak kupować kosmetyki przez Internet

Zakupy w Internecie w dzisiejszych czasach są już normalnością. Szybkość i wygoda stały się dla wielu lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny shopping w sklepie stacjonarnym.

Wśród najczęściej zamawianych produktów w sieci są przede wszystkim kosmetyki. Jak jednak kupować w drogeriach internetowych, aby osiągnąć pełną satysfakcję z zakupu? 

Zalety kupowania online

Niewątpliwie zakupy online mają wiele zalet, które skłaniają do składania zamówień. W raporcie e-commerce przeprowadzonym przez firmę Gemius wykazano, że branża ?zdrowie i uroda? jest na czwartym miejscu pod względem najlepiej rozwijających się sklepów internetowych. To oznacza, że oferta kosmetyków w sieci stale rośnie, odpowiadając tym samym na potrzeby konsumentów. 

zakupy kosmetyków

Dostępność i cena

Podczas wizyty w sklepie stacjonarnym często kupuje się produkty, które aktualnie znajdują się w asortymencie sklepu, nie zważając na inne, lepsze możliwości. Sklepy internetowe posiadają także ofertę produktów niedostępnych w sklepach stacjonarnych. W przypadku drogerii online można spotkać szeroką gamę kosmetyków mniej znanych producentów np. koreańskich, japońskich czy rosyjskich. Dzięki temu wzrasta szansa na znalezienie produktów bardziej skutecznych i odpowiadających na potrzeby konsumentów. 

Ceny w drogeriach online są często bardziej atrakcyjne, niż te w sklepach stacjonarnych. Mimo tej samej marki, takiego samego składu i działania produkty pojawiają się w znacznie niższej cenie. Firmy online decydują się na częstsze przygotowywanie promocji i wyprzedaży, ze względu na ogromną konkurencję obecną w sieci. Takie działania mają za zadanie przyciągnąć klientów, a dla samych konsumentów stanowią świetną okazję, aby zaoszczędzić na potrzebnych kosmetykach. 

Świadome zakupy w drogerii internetowej

Długa specyfikacja produktu na stronie internetowej drogerii, ale też opisy na stronie producenta pozwalają zrobić odpowiednie rozeznanie, aby kupić produkt bardziej odpowiadający Twoim potrzebom. W sieci znajdują się też fora dyskusyjne i serwisy z recenzjami kosmetyków, gdzie łatwo uzyskać potrzebne informacje do podjęcia właściwego wyboru. Poprzez samą etykietę w sklepie stacjonarnym nie dowiesz się czy produkt jest faktycznie skuteczny i czy ma długofalowe działanie. Poczytaj opinie innych, aby spośród tysięcy różnych produktów wybrać ten idealny dla Ciebie.

Wady zakupów online

Zakupy w drogeriach internetowych, jak i ogólnie zakupy online posiadają swoje wady, jednakże istnieją rozwiązania, które pozwalają ich uniknąć.  

Niedopasowany produkt

Podczas zakupów online nie można dokładnie obejrzeć kosmetyków i w przypadku tych do makijażu zobaczyć na własne oczy ich koloru. Kiedy planuje się na przykład zakup podkładu lub korektora nowej marki, pojawia się problem. Zwłaszcza, kiedy nie zna się odcienia pasującego do koloru Twojej skóry. Wtedy można wybrać się raz do sklepu stacjonarnego i wypróbować tester, wybrać barwę kosmetyku pasującą do cery, a  później po prostu dokonać zakupu online w znacznie niższej cenie. Skutecznym rozwiązaniem jest też zamówienie mniejszej pojemności produktu lub próbki, jeśli dany sklep ma je w swojej ofercie. 

drogeria internetowa

Koszt i czas dostawy

Dodatkowe koszty takie jak opłata za dostawę często zniechęcają do dokonania transakcji. Najlepszym rozwiązaniem jest spełnienie minimalnej kwoty, od której drogeria oferuje darmową dostawę. Dzięki takiej opcji, możesz kupić więcej kosmetyków na zapas, nie płacąc za przesyłkę. 

Czas oczekiwania na paczkę stanowi także dla wielu osób wadę w zakupach online. Chciałoby się otrzymać przesyłkę w jak najkrótszym czasie, jednak czas transportu paczki to zwykle od 1 do 4 dni. Rozwiązaniem dla niecierpliwych są ekspresowe przesyłki. W tym przypadku zamówienie jest traktowane priorytetowo i można je otrzymać w ciągu 24 godzin.

Internetowi oszuści

W sieci często można spotkać nieuczciwych sprzedawców, którzy oferują produkty, pobierają opłatę i nie wysyłają zamówienia. W tym przypadku trzeba postawić na czujność. Sprawdzenie wiarygodności sklepu i przeczytanie na jego temat opinii na forach internetowych to podstawa. Takie rozeznanie może znacznie pomóc w uniknięciu problemu. 

Zakupy kosmetyków online ? najlepsze rozwiązanie na oszczędności

Drogerie, zarówno jak inne sklepy w sieci, posiada swoje zalety i wady, choć te bardzo łatwo jest uniknąć. Zakupy kosmetyków w drogerii internetowej są wygodne i korzystne dla Twojej kieszeni, ale tylko wtedy kiedy dokonujesz ich rozsądnie i uważnie.