Uroda

Jak odpowiednio dobrać kosmetyki do swojej twarzy?

Wiele kobiet boryka się z problemem źle dobranych kosmetyków. Efektem są podkłady, które ?ważą się? na twarzy. Żele myjące, które przesuszają skórę twarzy lub kremy, które w zbyt mocnym stopniu natłuszczają skórę. Warto więc dokładnie wczytać się w informacje na opakowaniu, by uniknąć złego dobrania kosmetyków. Poleca się również kupowanie kosmetyków przez Internet z profesjonalnych sklepów, które oferują specjalistyczne produkty. Pozwoli to na uniknięcie negatywnych reakcji skórnych.

Jak odpowiednio dobrać kosmetyki do swojej twarzy ? badanie typu skóry

Większość kosmetyków, szczególnie tych do twarzy, jest dedykowana konkretnym typom skóry. I tak możemy znaleźć na opakowaniach informację o tym, że dany preparat przeznaczonych został dla skóry: wrażliwej, suchej, mieszanej, tłustej, normalnej. Te zagadnienia często brzmią jednak dla nas bardzo enigmatycznie. Warto udać się do profesjonalnego zakładu kosmetycznego, w którym specjalistka z wykorzystaniem urządzenia ? przebada naszą skórę i określi jej typ. Badanie typu skóry stanowi podstawę w wyborze odpowiedniego kosmetyku, a także rodzaju pielęgnacji. Możemy dokonać go też w domu, jednak będzie to wymagało naszej uwagi i obserwacji. W celu określenia typu skóry, należy zastosować wodę z mydłem po użyciu tłustego kremu, a także przed wieczornym demakijażem i po zastosowaniu mleczka kosmetycznego. Istotne jest też, w jaki sposób skóra reaguje na słońce, wiatr, suche powietrze.

Jak odpowiednio dobrać kosmetyki do swojej twarzy ? cztery podstawowe typy skór i pielęgnacja

Istnieją cztery podstawowe typy cery, każdy z nich wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Ich znajomość pozwala na prawidłowy dobór kosmetyków. W przypadku cery mieszanej spotykamy się połączeniem cech skóry suchej oraz tłustej. Skurach sucha występuje wówczas głównie na policzkach oraz skroniach, zaś tłusta w tak zwanej strefie T ? na czole, nosie oraz brodzie. Cera wrażliwa ? to typ skóry, który reaguje na nawet niewielkie bodźce chemiczne oraz fizyczne. Osoby posiadające skórę wrażliwą mogą często odczuwać uczucie ciepła, a także swędzenia, obserwować zaczerwienienie i napięcia. Przyczyną takich zachowań cery mogą być czynniki zewnętrzne i wewnętrzne ? zarówno stres, jak i nieprawidłowa choroby i nieprawidłowa pielęgnacja. Cera tłusta ? w przypadku tego typu skóra produkuje nadmiar sebum, nazywany inaczej łojotokiem. Jej charakterystyczną cechą są połysk oraz świecenie. Możemy zaobserwować również rozszerzone i widoczne pory. Skóra tłusta jest grubsza od innych rodzajów skóry, dlatego też naczynia krwionośne nie są widoczne. Jednak ma ona skłonność do zatykania porów i tworzenia się tak zwanych zaskórników oraz innych form trądziku. Cera sucha ? charakteryzuje się mniejszą produkcją sebum, niż odbywa się to w przypadku skóry normalnej. W dodatku jest jasna i matowa. Posiada też tendencje do łuszczenia się. W przypadku skóry suchej mamy do czynienia z małymi porami i niemal brakiem zaskórników. Suchość skóry może być nabyta przez złą pielęgnację. Cera normalna ? to typ będący w zdrowej kondycji. Skóra normalna jest dobrze ukrwiona, elastyczna, miękka i gładka. Nie posiada zmarszczek oraz niedoskonałości oraz posiada niewielkie pory. Posiada odpowiedni stopień natłuszczenia i nawilżenia. Jest typowa tylko dla dzieci przed okresem dojrzewania. Z wiekiem skóra normalna staje się skórą suchą.

Jak odpowiednio dobrać kosmetyki do swojej twarzy ? jakość kosmetyków

Po przeanalizowaniu typu cery, należy skupić się nad znalezieniem idealnego dla siebie kosmetyku. Zwróćmy uwagę na producenta i to co, kosmetyki zawierają w sobie. Należy mieć na uwadze, że każdy składnik kosmetyku będzie w jakiś sposób oddziaływał na naszą skórę i jego skład chemiczny ? wsiąkał w cerę. Dlatego bardzo istotnym jest, aby dobrać kosmetyki wysokiej jakości, które gwarantują nam wysokiej jakości pozytywne działanie. Poszukując wysokiej jakości kosmetyków ? warto udać się na strony hurtowni i sklepów, w których zaopatrują się profesjonaliści. Pozwoli to na uzyskanie doskonałej jakości kosmetyku.

Dobór odpowiednich kosmetyków do swojej twarzy nie jest najprostszy. Przede wszystkim powinniśmy najpierw obserwować swoją skórę w celu określenia typu cery. Następnym krokiem będą poszukiwania możliwie najlepszego kosmetyku dopasowanego do naszego typu cery.