Moda

Jak odróżnić biżuterię z Pandory od podróbek?

biżuteria pandory

Jeśli z zamiłowaniem kupujesz biżuterię Pandory, zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że nie wszędzie natkniesz się na wysokiej jakości oryginały.

Całkowitą pewność daje zakup w stacjonarnym salonie, lecz z wielu względów nie każda z pań ma taką możliwość. Alternatywą stały się zakupy w internecie. Powstaje jednak pytanie: jak ustrzec się przed podróbkami?

Po czym poznać, że biżuteria jest oryginalna?

Sposoby oznakowania produktu

Bransoletki i charmsy z Pandory to dosyć drobne elementy, dlatego też niektóre oznakowania są dosyć łatwe do przeoczenia. Co nie oznacza, że się wcale nie pojawiają. Bransoletki oznakowane są poprzez wyżłobienie na zapięciu logo firmy z charakterystycznym O z umieszczoną nad nim maleńką koroną. Tuż obok zapięcia wybita jest próba srebra lub złota. 

Nieco inaczej wygląda sposób oznakowania charmsów. Widnieje na nich symbol ALE, będący skrótem od imienia Algota Enevoldsena, będącego założycielem Pandory, wraz z numerem próby 925 i literką S w przypadku wyrobów ze srebra i literką G, gdy mamy do czynienia ze złotem. Najczęstsze numery na wyrobach złotych to 750 oraz 585.

Brak przebarwień podczas długotrwałego noszenia

Biżuteria to jeden z najlepszych sposobów, by podkreślić charakter każdej stylizacji. Jeśli zakupiłaś wysokiej jakości produkt wykonany z kruszcu, nie ulegnie on zużyciu wraz z upływem czasu. Jeśli jednak po upływie czasu dostrzegasz nieestetyczne przebarwienia, będzie to znak, że masz do czynienia z podróbką. 

Rozmiar koralików

Oryginalne koraliki od Pandory są łatwo nakładane na bransoletkę i równie łatwo się je z niej zdejmuje. Koraliki podrabiane charakteryzują się niewłaściwym rozmiarem, sprawiającym, że otwór jest za duży lub że koralik po prostu utyka na bransoletce.

Test magnesu

Włóż do torebki magnes i przysuń do niej biżuterię. Jeśli dostrzeżesz reakcję – produkt jest podrobiony, jeśli nie – możesz wtedy mieć pewność, że masz do czynienia z autentyczną biżuterią od Pandory.

Jak wygląda oryginalne pudełko?

Pierwszym i najprostszym sposobem jest odróżnienie oryginału od podróbki po zapachu. Opakowania podrabiane na ogół charakteryzują się nieprzyjemną wonią, typową dla wyrobów niskiej jakości z napisem „made in China”.

Wnętrze pudełka jest na ogół wyściełane miękkim, przyjemnym pluszem, a wymiary pudełka są dokładnie wykrojone. Na wierzchu pudełka znajduje się logo firmy, które na białym opakowaniu ma kolor czarny, a na czarnym – srebrny. 

biżuteria pandora

Paragon i certyfikat

Wydawałoby się to oczywistością w przypadku wyrobów z wyższej półki, okazuje się tymczasem, że jednak niekoniecznie. Dlatego tutaj warto podkreślić: wyrób oryginalny zawsze będzie potwierdzony certyfikatem i stosownym paragonem. Tutaj jednak również warto uważać, by nie natrafić na podrobiony certyfikat. Po czym poznać autentyczne dokumenty?

  • Do certyfikatu dopięty jest kompletny paragon.
  • Na certyfikacie wpisany jest numer paragonu.
  • Dokument jest podstemplowany pieczątką z punktu sprzedaży i podpisany przez kierownika sklepu.

Ściśle wyregulowana zalecana cena detaliczna

Markowe sklepy Pandory na terenie całego kraju mają jednolite, odgórnie narzucone wytyczne, jeśli chodzi o cenę detaliczną oferowanego produktu. Dlatego też, jeśli zauważysz, że odbiega ona od normy, wówczas masz do czynienia z biżuterią podrabianą lub po prostu używaną. 

Zaufane sklepy z biżuterią od Pandory

Jeśli z zamiłowaniem kupujesz biżuterię Pandory, zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że nie wszędzie natkniesz się na wysokiej jakości oryginały. Całkowitą pewność daje zakup w stacjonarnym salonie, lecz z wielu względów nie każda z pań ma taką możliwość. Alternatywą stały się zakupy w internecie. Powstaje jednak pytanie: jak ustrzec się przed podróbkami?

Zaufane sklepy z biżuterią od Pandory

To zrozumiałe, że możesz nie mieć ochoty na urządzanie śledztwa i oglądanie każdej sztuki biżuterii pod lupą, dlatego też najprostszym wyjściem będzie po prostu dokonanie zakupu w zaufanym sklepie jubilerskim.

Najlepszym rozwiązaniem będzie sklep stacjonarny Pandory, lecz jeśli nie masz takiej możliwości, zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego ekokarat.pl – na tej stronie kupisz oryginalną biżuterię marki Pandora w dobrej cenie!