Rodzina

Jak szybko się rozwieść?

rozwód

Szybki i bezproblemowy rozwód to marzenie każdej rozstającej się pary. Niestety, jeśli nie potrafimy porozumieć się z partnerem i wypracować kompromisu przed wstąpieniem na drogę sądową, postępowanie może ciągnąc się latami. Samodzielne poradzenie sobie z całą sytuacją może okazać się dla wielu ludzi zbyt dużym obciążeniem, dlatego podejmując decyzję o rozwodzie warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej kancelarii prawnej. Doświadczony adwokat, działający nie tylko jako przedstawiciel w sądzie, ale również jako doradca prawny i emocjonalny to najlepsza droga do szybkiego, bezproblemowego rozwodu. Jak jednak wybrać odpowiednią do zadania osobę?

Kieruj się opiniami

rozwód - dzieckoKancelarie adwokackie nie mogą oficjalnie się reklamować, jednak istnienie stron internetowych znacznie ułatwia dziś życie. Przed wybraniem odpowiedniej dla ciebie kancelarii prawnej sprawdź, jaką cieszy się renomą. Przyjrzyj się rankingom kancelarii w twojej okolicy, zapytaj o rekomendację znajomych, którzy również przechodzili przez sprawę rozwodową, a jeśli wciąż nie jesteś w stanie podjąć decyzji, umów się z prawnikiem na konsultację. Podczas rozwodu należy poczuć, że prawnik zajmie się naszą sprawą z największą dokładnością.

Postaw na doświadczenie

Duże kancelarie prawne zatrudniają zwykle prawników specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. Poproś o osobę, która doskonale odnajduje się w prawie rodzinnym i prowadziła już wiele spraw tego typu. Rozwód jest przedsięwzięciem emocjonalnie obciążającym, dlatego znalezienie doświadczonego prawnika, który z pewnością miał już z taką sytuacją do czynienia może stać się kluczem do szybkiego, pozytywnego załatwienia problemu. Jeśli martwisz się, że w dużej kancelarii prawnej twoja sprawa będzie rozpatrywana przez wielu prawników, zapytaj czy jest możliwość, by jeden adwokat prowadził twoją sprawę od początku do końca. Pewność, że twoja sprawa jest w dobrych rękach zmniejszy poczucie przytłoczenia i psychologiczne obciążenie towarzyszące sprawie.

Przygotuj się formalnie i emocjonalnie

Decyzja o rozstaniu się z partnerem jest trudna, ale jeśli podejmiecie ją wspólnie, sprawa rozwodowa okaże się znacznie łatwiejsza. Niezależnie od drogi, jaką obraliście i poziomu porozumienia pomiędzy wami, przygotowanie dokumentów koniecznych do przeprowadzenia sprawy jest ważnym krokiem przyspieszającym cały proces. Zbierz w jedna teczkę odpisy aktu małżeństwa, aktów urodzenia dzieci, zaświadczenia o dochodach i zeznania podatkowe z ostatnich lat. Przygotuj też listę osób gotowych zeznawać w waszej sprawie. Na jej podstawie sąd powoła świadków, których stawienie się i zgodne zeznania również wpłyną na szybkość orzeczenia w sprawie rozwodu.

Podjęcie wspólnej decyzji o rozwodzie bez orzekania winy jest zawsze najłatwiejszym, najszybszym sposobem na bezproblemowy rozwód. Sprawy takie kończą się zwykle po jednej rozprawie, a całe przedsięwzięcie nie jest ogromnym obciążeniem finansowym. Jeśli dojście do porozumienia nie jest jednak możliwe, wybór odpowiedniej kancelarii prawnej reprezentującej naszą sprawę może okazać się niezbędne. Warto wtedy pamiętać, by nie koszty, a doświadczenie i renoma kancelarii były czynnikiem decydującym o naszym wyborze.