Lifestyle

Jak z uśmiechem przetrwać jesień?

Wieczory stają się coraz dłuższe, a z drzew zaczynają spadać pierwsze liście. Znowu przyszła jesień! Wielu osobom ta pora roku kojarzy się z deszczem, chłodem, mgłą i szarugą za oknem. Przez brak słońca tracimy motywację i chęci do życia. Wieczory najczęściej spędzamy z ciepłym kocem i nawet nie pomyślimy o tym, że jesienne wieczory można spożytkować w przyjemny sposób. Jaki konkretnie? Podpowiadamy!

Klimatyczna jesień

Jesień posiada swój klimat. Niepowtarzalny i jedyny. Aby poczuć jej atmosferę wystarczy jedynie zapalić zapachową świeczkę, zaparzyć aromatyczną herbatę (najlepiej taką z dodatkiem miodu, goździków lub pomarańczy), włączyć nastrojową muzykę  i oddać się ciekawej lekturze. Idealnym pomysłem będzie także przygotowanie rozgrzewającej kąpieli – nie zapominajmy tylko o nastrojowych solach i olejkach, które nie tylko poprawią nam nastrój i rozpieszczą zmysły, ale także zadbają o odpowiednie nawilżenie naszej skóry, która w tym okresie jest skłonna do przesuszeń.

Spacer wśród kolorowych drzew

Jesień to nie zawsze czas kaloszy, peleryn i mgły. Bywają również dni, kiedy świeci słońce, a mieniące się w jego promieniach żółto-czerwone liście wręcz wołają do nas, żebyśmy wyszli z domu, przynajmniej na krótki spacer. Skorzystajmy więc z okazji i zachwyćmy się być może po raz ostatni w tym roku piękną pogodą oraz urokami jesieni – kolorowymi liśćmi, kasztanami i żołędziami.

Czas na sport!

Nie tylko wiosna, kiedy odliczamy tygodnie i dni do sezonu bikini jest dobrym czasem by zapisać się na siłownię. Zumba, joga, fitness czy też zajęcia na basenie mogą okazać się świętym pomysłem na jesienne popołudnia i wieczory. Odrobina ruchu skutecznie poprawi nam nastrój, zmotywuje do działania, doda energii oraz pozwoli rozgrzać nasze skostniałe ciało.

Ważna rola muzyki

Muzyka ma niezwykły wpływ na nasze samopoczucie. Warto więc użyć tej broni w walce z jesienną melancholią. Słuchanie wakacyjnych hitów czy też rytmów latino zapewni nam dobry nastrój oraz pozwoli zapomnieć o panującym na zewnątrz chłodzie.