Rodzina

Kiedy warto skorzystać z prywatnego żłobka?

zabawa w żłobku -dziecko z lego

Wysłanie dziecka do żłobka jest ważnym momentem w życiu całej rodziny. Obecnie mamy do wyboru wiele placówek, zarówno prywatnych jak i publicznych, przez co podjęcie decyzji o jednej właściwej może okazać się dość trudne. Co może zapewnić nam żłobek prywatny?

Dopasowane zajęcia

dziecko w żłobkuDecydując się na zapisanie dziecka do prywatnego żłobka możemy być pewni, że będzie miało ono zapewnione odpowiednio dopasowane zajęcia, które wspomogą rozwój i nauczą współpracy w grupie. Wśród zajęć często znajdziemy naukę podstaw języka angielskiego. Oswajanie dziecka z nowym językiem już od najmłodszych lat jest świetnym sposobem aby zaszczepić w nim chęć do nauki. Zajęcia są dopasowane do umiejętności dziecka i zazwyczaj opierają się na zabawach, grach, które wprowadzają podstawowe słownictwo i gramatykę.

Angielski nauczany w żłobkach sprawi, że dziecko będzie bardziej śmiałe i chętne do nauki języków na dalszych etapach edukacji. Popularną formą zajęć prowadzoną w żłobkach publicznych jest bajkoterapia. Jest to metoda prowadzenia zajęć podczas których dzieci słuchając bajek rozwijają wyobraźnię, myślenie twórcze. Bajkoterapia ułatwia poradzenie sobie z problemami i trudnościami z jakimi borykają się dzieci w tm wieku. Wpływ bajek na dziecko jest nieocenione. Poprawiają one nastrój, pomagają przezwyciężyć lęki. Dzięki poznanym historiom fantastycznych bohaterów nasza pociecha jest w stanie utożsamić się z nimi i znaleźć siłę do przezwyciężenia nieśmiałości czy strachu.

Posiłki w prywatnych żłobkach

Decydując się na zapisanie dziecka do żłobka możemy być pewni, że placówka ta zapewni im dobrze skomponowane i zdrowe posiłki. Catering dopasowany do potrzeb dzieci zagwarantuje, że będą one chętnie sięgały po jedzenie, które będzie dla nich smaczne i atrakcyjne. Możemy być pewni, ze posiłki będą pełnowartościowe i zdrowe. Zapewnienie odpowiedniej dawni kalorii i porcję witamin i minerałów sprawi, że nasze pociechy będą się dobrze rozwijać i nie będą zmagać się z niedoborami. Catering zapewni świeże posiłki, po które każde dziecko chętnie sięgnie.

Opieka w prywatnych żłobkach

Prywatne żłobki zapewniają opiekę na najwyższym poziomie. Pracujące w danym ośrodku opiekunki posiadają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie przez co możemy być pewni, ze nasze dzieci znajdują się pod właściwą opieką. Prowadzące potrafią dobrać poziom prowadzenia zajęć do wieku danej grupy przez co każde dziecko będzie mogło rozwijać swoje umiejętności. Nasze pociechy są także pod opieką pielęgniarki, która w każdym momencie służy pomocą. Zdecydowanie się na zapisanie dziecka do prywatnego żłobka niesie ze sobą wiele korzyści. Możemy być pewni, ze nasza pociecha nie tylko skorzysta z dobrze dopasowanych zajęć, ale jednocześnie będzie mała zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie.