Moda

Modne czapki z pomponami – hit sezonu 2017/2018

czapki zimowe hurt

Zmiany pór roku sprzyjają zakupom. W szczególności, kiedy są związane z dużą zmianą temperatury. Naturalnie każdy powoli przystosowuje się do nowych warunków, także za pomocą ubrań. Jest to też czas na nowe stylizacje. Największą zmianę zwartości szafy wymusza zima, wówczas w grę nie wchodzą tylko ciepłe odpowiedniki starych ubrań, ale też nowe akcesoria, czyli czapki, szaliki czy rękawiczki. 

Zimowe akcesoria odzieżowe

Nadszedł czas wymiany garderoby. Zimowa temperatura zmusza człowieka do skompletowania podstawowych elementów zimowego stroju. Co roku rusza pielgrzymka do sklepów po czapki, szaliki i kominy. Dzieje się tak, dlatego, że ta część ubrań jest zazwyczaj jednoroczna. Są to też elementy garderoby najczęściej gubione, ponieważ przez mały rozmiar łatwo je gdzieś niechcący zostawić. Na początku sezonu również często zapominamy, że w ogóle je mamy. Aczkolwiek szybko się do nich przyzwyczajamy, w szczególności, gdy pogoda jest wyjątkowo niesprzyjająca, wówczas czapki i szaliki są jedynym ratunkiem chroniącym nas przed panującym chłodem. Najważniejszym elementem zimowego stroju jest czapka, bo to ona chroni delikatną część ciała, jaką jest głowa.

Stylowe czapki zimowe

Każda kobieta lubi wyglądać atrakcyjnie, co podczas zimy czasem utrudnia niska temperatura i wiele warstw ubrań. Wiele kobiet stroni od czapek, które według nich ujmują im urody. Dlatego co roku projektanci intensywnie zastanawiają się nad projektami ciepłych, ale i kobiecych czapek. Ten niezbędny zimowy element garderoby zasłaniając włosy, zabiera dużo z kobiecości, aczkolwiek nie musi tylko umniejszać atutów klientek. Na takim założeniu opiera się w końcu zimowa moda, która włącza do ciekawych stylizacji czapki, które są aktualnie na topie.

W tym sezonie niezwykle popularne stały się urocze czapki z pomponami, dzięki nim żadna dziewczyna nie poczuje się niekobieco, ponieważ są one naprawdę słodkie i dodają uroku i lekkości. Czapki z pomponami nie schematyzują danej stylizacji, ponieważ jest wiele rodzajów takich czapek, różniących się od siebie kolorem, ale i wielkością, ilością, jakością i położeniem pompona.

Pompon może być jeden, ale na czapce mogą znajdować się też dwa, rozmieszczone prawie jak uszy, wygląda to ślicznie, sympatycznie i bardzo dziewczęco. Dwa pompony budzą zabawne i miłe skojarzenia z uszkami kota czy innego puchatego zwierzaka.

czapki zimowe hurt

Czapka może mieć również tradycyjnie jeden pompon. Najmodniejsze są modele z dużym pomponem umieszczonym na samym środku czapki. Wyglądają one trochę poważniej od tych z dwoma pomponami. Pompon może być zrobiony z przeróżnych materiałów, choć w tym sezonie furorę robią futerkowe i duże pompony. Warto pamiętać, że modne są te ze sztucznego futra, ponieważ w dzisiejszych czasach kupowanie prawdziwego futra uważane jest za faux pas.

Sama czapka już nie licząc pomponu, jest zazwyczaj zrobiona z innego materiału, dzięki przyjemnym właściwościom cieplnym często korzysta się z wełny, choć nie jest to regułą. Czapka z pomponem pasować może do wielu stylizacji, duży wpływ na to ma wybrana przez nas kolorystyka, która w pewien sposób charakteryzuje stylowo czapkę.

Nie tylko kobiety gustują w pomponach. Zapewne pamiętamy swoje czapki z dzieciństwa, które zazwyczaj były wyposażone w pompon czy pompony. Dzieci szaleją za tym zimowym dodatkiem, może dlatego, że pompony są urocze i przypominają o świętach. Popularność pomponów nie jest czymś zupełnie nowym, nawet nasze babcie umiejętnie i samodzielnie robiły pompony, a później dorabiały je do czapek. Dziś wystarczy dobrze poszukać – wiele sklepów oferuje atrakcyjne fasony i ciepłe materiały.