Uncategorized

Pieprz w perfumach ? czy jest w nich doceniany tak samo, jak w kuchni?

pieprz w perfumach

Do produkcji perfum używane są bardzo różne aromaty. Wiele z nich ma niespodziewane pochodzenie i kojarzy się raczej z innymi branżami niż kosmetyczna, jednak specjaliści z tej dziedziny sięgają po nie bardzo chętnie. Dotyczy to między innymi różnych odmian pieprzu, który na co dzień kojarzy się bardziej z kuchnią.

Dlaczego pieprz jest tak popularnym składnikiem perfum damskich i męskich? Czym charakteryzują się perfumy zawierające nuty pieprzu i do kogo będą one pasować najlepiej? Z naszymi podpowiedziami na pewno uda Ci się znaleźć zapach idealny dla siebie. 

Zapach pieprzu wcale nie musi kręcić w nosie i powodować kichania!

Perfumy o zapachu pieprzu? Pozornie mogłoby wydawać się, że jest to wymysł bardzo nietrafiony. W końcu powąchanie pieprzu używanego w kuchni może powodować atak kichania, a jego ostry zapach przez długi czas kręci w nosie. Jednak jeśli ten aromat zostanie użyty umiejętnie i w odpowiedniej ilości, to może dawać naprawdę ciekawe efekty. Umiejętnie wykorzystany olejek pieprzowy będzie naprawdę przyjemny w odbiorze przez nasze nosy. Nie będzie powodował nieprzyjemnych efektów, takich jak swędzenie czy kichanie, a podkreśli inne zapachy wykorzystane w danym perfumie oraz dodatkowo doda mu odrobiny pikanterii, co doskonale sprawdza się na przykład w słodkich lub bardzo delikatnych kompozycjach. Wtedy nutka pieprzu będzie ciekawym przełamaniem i sprawi, że perfumy będą ciekawsze w odbiorze. 

Olejek pieprzowy wytwarzany jest przede wszystkim w Europie i Ameryce Północnej. Na ten kontynenty ziarenka pieprzu zielonego, różowego, białego lub czarnego przywożone są najczęściej z Indii i Indonezji, gdzie pieprz uprawiany jest na bardzo szeroką skalę.  Olejek pieprzowy idealnie sprawdza się do aromaterapii i wykonywania masażu, ponieważ poprawia krążenie krwi w organizmie i łagodzi bóle mięśni, a także pomaga w leczeniu siniaków. To właśnie on jest również wykorzystywany bardzo szeroko w przemyśle perfumeryjnym. Producenci zapachów coraz chętniej sięgają po ten wynalazek, który dodaje wyrazistego charakteru perfumom. Pieprz sprawdza się jako nuta zapachowa zarówno w perfumach damskich, jak i męskich. Najważniejsze są bowiem dodatki, których aromat pieprz ma podkreślać. 

Ostry zapach jako znany od wieków afrodyzjak i nie tylko

Nie od dziś wiadomo, że pieprz ma wiele ciekawych właściwości. Jest rozgrzewający oraz pobudza apetyt. Poprawia krążenie krwi, dzięki czemu ma właściwości pobudzające. Dodatkowo pieprz sprawdza się w leczeniu przeziębień oraz problemów żołądkowych. Przez wielu pieprz oraz przede wszystkim jego zapach, uznawany jest za afrodyzjak. Wszystko dlatego, że w jego składzie znajduje się piperyna. Ma ona działania pobudzające zarówno dla ciała, jak i dla zmysłów. Dlatego też pieprzowe perfumy mogą być uznawane za bardzo zmysłowe i pociągające, oczywiście jeśli ilość tego aromatu zostanie odpowiednio dopasowana. 

Nie bój się zaszaleć. Sprawdź dostępne perfumy z nutką pieprzu i wybierz wariant odpowiedni dla siebie. Pamiętaj, że pieprz rzadko jest dominującą nutą w zapachach dla kobiet czy mężczyzn. Jest głównym zadaniem jest dodawanie głębi perfumom oraz dodatkowe podkreślanie innych nut zapachowych wykorzystanych w danym produkcie. Jeszcze do niedawna olejek pieprzowy był zarezerwowany głównie dla mężczyzn, ale obecnie jest on bardzo szeroko wykorzystywany również przy tworzeniu perfum damskich, w których najczęściej łączony jest z nieco słabszymi zapachami kwiatowymi lub owocowymi dla przełamania.