Zdrowie

Praca dla lekarzy w Szwecji

szwecja - praca dla lekarzy

Szwecja, podobnie jak Norwegia, jest jednym z najbardziej cenionych przez lekarzy krajów na świecie. Ich system opieki zdrowotnej stoi na tak wysokim poziomie, że służy jako przykład krajom tak wysoko rozwiniętym jak Stany Zjednoczone, Niemcy czy Hiszpania. Pracując zgodnie z zasadami panującymi również w Norwegii, Szwedzcy lekarze nie mają na co narzekać ? wysokie pensje, regulowany czas pracy, dodatkowo płatne nadgodziny. Czy znajdzie się tam jednak miejsce dla obcokrajowców? Co należy zrobić, by dostać pracę jako lekarz w Szwecji?

Bądź gotów na naukę w ogromnych ilościach

lekarz w szwecjiSzwedzka służba zdrowia jest tak dobra, ponieważ system szkolenia lekarzy nie jest dla nich łaskawy. Tak, ci którzy ukończyli odpowiednie studia i specjalizacje zyskują wdzięczność i szacunek obywateli, jednak przychodzi to im dość wysokim kosztem. Lekarz w Szwecji musi być gotowy na nieustanne szkolenia i seminaria. Choć w wielu krajach istnieją podobne wymogi, w Szwecji obowiązek ten jest ściśle przestrzegany i kontrolowany. Co do obcokrajowców starających się o pracę lekarza w Szwecji, ci muszą być gotowi do nauki języka szwedzkiego i do opanowania go nie w stopniu komunikatywnym, ale takim, który pozwoli na swobodną rozmowę zarówno z pacjentami, jak i kolegami po fachu. Jest tu więc dużo języka branżowego, ale i sytuacji codziennych. Kursy mogą trwać nawet rok i są zwykle udostępniane kandydatom na posadę przez agencje pracy pośredniczące w ubieganiu się o nią. Po ukończeniu kursu i zdaniu odpowiednich testów oraz przetłumaczeniu wszystkich dokumentów świadczących o Twojej edukacji, stajesz się wartościowym w oczach skandynawskich pracodawców kandydatem na lekarza.

Specjaliści i lekarze ogólni potrzebni od zaraz

Szwedzka opieka medyczna jest nie bez powodu uważana za jeden z najlepszych systemów szpitalnych na świecie. Ich lekarze są nieustannie doszkalani, a ich praca jest rozkładana godzinowo w taki sposób, by lekarz nie musiał poświęcać na pracę całego swojego życia. Dostęp do spraw przyziemnych i możliwość posiadania życia towarzyskiego czy rodzinnego poza pracą jest w wielu krajach luksusem, na który lekarze nie mogą sobie pozwolić. W Szwecji na jednego lekarza przypada niewielu pacjentów. Dzięki temu ma on możliwość indywidualnego podejścia do każdego przypadku i traktowania go jako jedynego w swoim rodzaju. Jeszcze lepiej wygląda sprawa specjalistów, którzy pracują tu wyłącznie w obrębie swojej dziedziny i to o wiedzę w jej zakresie dbają najbardziej.

Praca dla lekarzy w Szwecji ? jak ją znaleźć

Obcokrajowcy poszukujący zatrudnienia jako lekarze w Szwecji nie mają najłatwiejszej przeprawy. Po ukończeniu kursów językowych i przetłumaczeniu wszystkich koniecznych dokumentów potwierdzających edukację przychodzi czas na szukanie pracy. Oferty, choć szeroko dostępne, zawierają bardzo skomplikowane procedury przez które trudno będzie przejść osobie bez doświadczenia. Z pomocą przychodzą więc agencje zatrudnienia, które działają obecnie zarówno w Polsce, jak i w Szwecji. Wykwalifikowana osoba pomoże znaleźć ci ofertę dostosowaną do twoich umiejętności oraz przejść procesy kwalifikacyjne, by ostatecznie zdobyć upragnioną posadę. Pracownicy agencji zrobią wszystko, by ci się udało. Współpracuj, a osiągniesz sukces. I pamiętaj ? nie zniechęcaj się po pierwszym nieudanym przesłuchaniu. W kraju takim jak Szwecja, wymagania co do lekarzy są bardzo rygorystyczne. Często lekarze z bardzo bogatym doświadczeniem mogą mieć problem w znalezieniu pracy ? wszystko jest tu kwestią umiejętności, które potrafisz udowodnić.