Lifestyle

Wesele w rustykalnym stylu – najpopularniejsze dodatki

rustykalne dekoracje ślubne

Planując wesele coraz więcej par decyduje się na jego wystawienie w konkretnym stylu. Dzięki temu przyjęcie nabiera niecodziennego charakteru i stanie się jeszcze bardziej wyjątkowe. Obecnie coraz popularniejsze staje się wystawianie wesel w stylu rustykalnym, który nawiązuje do tradycyjnej wsi. Moda ta rozpowszechnia się przede wszystkim na zachodzie, jednak coraz więcej par w Polsce czerpie inspiracje i również decyduje się wykorzystać ten styl na swoim przyjęciu. Rustykalny styl gwarantuje osiągnięcie niepowtarzalnej, luźnej i przyjaznej atmosfery oraz dodatkowo pięknych kadrów do zdjęć. Wesela te bardzo często odbywają się na świeżym powietrzu co jeszcze bardziej wzmacnia pożądany efekt. Jak zorganizować wesele w stylu rustykalnym?

Miejsce, muzyka, goście

Warto zadbać o to by zarówno miejsce w jakim będzie odbywało się wesele i muzyka, która będzie towarzyszyła uroczystości były utrzymywane w zaplanowanym rustykalnym stylu. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia na świeżym powietrzu, chociażby częściowo. Wówczas doskonale sprawdza się wystawione przed obiekt główny drewniane stoły, które mogą być zabezpieczone daszkami lub baldachimami przed ewentualnym deszczem. Muzyka koniecznie musi być na żywo. Warto dobrać zespół, który oprócz tradycyjnych hitów będzie w stanie zagrać bardziej klimatyczna muzykę pasujące do okoliczności. Również goście powinni być przygotowani na niecodzienny klimat. Mogą oni postawić na bardziej luźny styl ubierania. Panowie mogą zdjąć marynarki, nosić kolorowe muszki, panie zaś rezygnując z wieczorowej elegancji mogą postawić na lekkie, kwieciste sukienki. Także panna młoda powinna dobrać suknię do okazji i zdecydować się na bardziej delikatny model, który będzie nawiązywał do rustykalnego stylu.

 rustykalne dekoracje ślubne

Akcesoria, które zbudują klimat

To właśnie dodatki sprawiają, że goście od razu czują klimat przyjęcia. Warto postawić przede wszystkim na naturalne drewno. Jest to materiał, który wyjątkowo dobrze wpisuje się w styl rustykalny. Warto wykorzystać drewniane elementy przede wszystkim na stołach, przy których siedzą goście. Dobrym pomysłem może być wykorzystanie drewnianych pater na ciasto. Będą one świetnie podkreślały naturalny klimat i sprawią, że stół nabierze wyjątkowego charakteru. Drewniane patery mogą być różnej wielkości, dlatego niezależnie od potrzeb każdy jest w stanie wybrać produkt dla siebie. Innym dodatkiem , który świetnie sprawdzi się na rustykalnym weselu mogą być drewniane winietki na plastrach drewna. Zagwarantują one utrzymanie porządku na weselu poprzez przydzielenie konkretnych miejsc przy stole dla danych gości. Mogą one stanowić również doskonały, drobny upominek dla zaproszonych. Winietki na plastrach drewna oraz inne dodatki w stylu rustykalnym znajdziemy w sklepie internetowym.

Przyjęcie na świeżym powietrzu może dodatkowo zostać urozmaicone przez wykorzystanie dużej ilości świec. Jest to świetny pomysł zwłaszcza, że wesela trwają bardzo często przez całą noc. W związku z tym świece zapewnią niepowtarzalny klimat, również gdy zapadnie zmrok. Oprócz organizacji stołu warto również zadbać o otoczenie. Ciekawym pomysłem może być wykorzystanie drogowskazów lub tablic powitalnych. W przypadku organizacji przyjęcia w stylu rustykalnym warto poszukać modeli, które najbardziej będą wpasowywały się w naturalny klimat jaki będzie panował na przyjęciu. Będą one stanowiły również dobry dodatek, który świetnie zaprezentuje się na zdjęciach. Dobrze jest także zadbać o właściwe oświetlenie np. proste i jednocześnie stylowe lampki, których girlandy mogą stanowić doskonałą ozdobę przede wszystkim na świeżym powietrzu, nad stołami. Będą one rzucały delikatne światło i jednocześnie nie będą psuły nastrojowego klimatu przyjęcia.