Lifestyle

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o agencjach aktorskich

agencja aktorska - aktorka

Marzenia o karierze filmowej miała większość z nas. Udawaliśmy, że mówimy lub śpiewamy do kamery, jednak to były tylko dziecięce zabawy. Te zainteresowania nie muszą się kończyć wraz z rozpoczęciem dorosłego życia. Każdy może spełnić swoje marzenie i zostać aktorem, wystarczy tylko chcieć. Agencja aktorska pomoże ci wejść do świata filmu, zajmą się twoim wizerunkiem, umowami i dopilnują spraw związanych z castingami. Wystarczy, że pozwolisz im działać, a poprowadzą cię ścieżką kariery.

Czym się zajmują agencje?

Agencja zajmuje się negocjowaniem warunków umów, pilnowaniem castingów, promowaniem aktorów, ustalaniem terminów nagrań, kształtowaniem wizerunku, wykonaniem portfolio i wysłaniem go producentom. Można powiedzieć, że agencje zajmują się wszystkimi ważnymi sprawami związanymi z ich klientem. Dbają o niego wykorzystując przy tym swoje duże doświadczenie.

Jak to działa?

Na samym początku musisz oczywiście zgłosić się do agencji reklamowej. Będą im potrzebne twoje dane osobowe, wzrost, wiek, kolor oczu, ale także kilka zdjęć, najlepiej, żeby to był nie tylko portret, ale także zdjęcia całej sylwetki. Zapisanie się do agencji jest jednoznaczne z wydaniem pełnomocnictwa na reprezentowanie naszej osoby, takie formalności są nieodłącznym elementem rozpoczęcia współpracy, dlatego nie powinniśmy się tym martwić.

aktorka z agencji aktorskiejNikt nie zagwarantuje ci, że od razu zostaniesz gwiazdą ekranu, jednak zostaną podjęte kroki do wykreowania twojego wizerunku. Agent oczywiście nie ma tylko jednego podopiecznego, jednak nie bój się, że o tobie zapomni, pamiętaj, że jemu też zależy na tym, żebyś dostał rolę.

Nie możemy zapomnieć o współpracy między aktorem, a agentem, jest ona niezbędna do osiągnięcia wyznaczonych przez obie strony celów. W myśl tej zasady powinniśmy odbierać telefony i nie utrudniać kontaktów z nami. Nie zapominajmy też, że aby nas zatrudniono musimy chodzić na castingi, dlatego nie należy tego bagatelizować.

Nie jesteś jedyny

                Wszystko w dużej mierze zależy od tego czy się wyróżnisz spośród tysiąca innych nazwisk. W Polsce produkuje się dużo filmów fabularnych i jeszcze więcej seriali, jest bardzo duże zapotrzebowanie na postacie drugoplanowe i statystów, jednak na tym rynku jest duża konkurencja. Nie tylko ty chcesz dorobić lub spełnić marzenie o brylowaniu na dużym ekranie. Musisz mieć świadomość konkurencji i z jeszcze większym zapałem dążyć do osiągnięcia swoich celów. Organizatorzy castingów kontaktują się tylko z wybranymi osobami, pamiętaj o tym. Zaproponują ci rolę, tylko w momencie, gdy wyróżnisz się czymś na tle tysiąca innych aktorów. Agencja może pomóc ci w wielu rzeczach, jednak nie zrobi wszystkiego za ciebie. Musisz udowodnić na castingu, że to właśnie ciebie szukają.