Lifestyle

Zespół weselny – jakie instrumenty wybrać?

gra na pianinie - zespół na wesele

Ślub to dla pary młodej jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Naturalne jest, że każdy chciałby mieć niesamowite wesele, aby to uzyskać, należy zadbać o każdy szczegół. Atmosfera tej uroczystości zależy także od odpowiedniego nastroju gości, dlatego warto im pomóc, nastrajając ich odpowiednią muzyką. Muzyka na żywo potrafi zdziałać cuda, warto wcześniej zastanowić się jaki zespół i jakie instrumenty wybrać!

Inna jakość muzyki

Każda para marzy o odpowiedniej kapeli weselnej, która właściwie zadba o atmosferę. Dzięki Internetowi dostępny wybór jest ogromny, ale czym się kierować przy podejmowaniu decyzji? To nie jest błaha ani prosta sprawa, ponieważ musimy mieć wzgląd na wszystkich gości. Aczkolwiek opłaca się zadbać o oprawę muzyczną, bo jest ona naprawdę bardzo ważna, przecież to muzyka kształtuje samopoczucie gości, jeśli zależy nam na udanym weselu, to nie warto o tym zapominać.

Współcześnie nie na każdym weselu spotyka się kapelę, często zastępuje ją po prostu DJ, ale nic tak nie wpływa dobrze na ludzi, jak żywe instrumenty. Dlatego, jeśli mamy taką możliwość to naprawdę warto zainwestować w prawdziwą muzykę.

Na czym warto się skupić?

Oprawa muzyczna powinna zależeć od charakteru ceremonii, jeśli zdecydowaliście się na ślub kościelny, to należy rozpatrzyć muzyczną oprawę mszy świętej. Zazwyczaj wyposażenie instrumentalne kościoła jest dość skromne, dlatego warto zadbać o dodatkową muzykę na własną rękę. Wcześniej należy skonsultować się z księdzem, nie zapominajmy, że w kościele prym wiedzie liturgia, a muzyka ma być tylko stosownym dodatkiem. W kościele warto postawić na klasykę, w takim miejscu szczególnie dostojnie brzmią skrzypce.

zespół na wesele - muzykaJeśli zdecydowaliście się na ślub cywilny, to macie szersze możliwości, jeśli chodzi o oprawę muzyczną. Możecie wybrać wasze ulubione instrumenty, tutaj nie trzeba w takiej mierze zastanawiać się nad stosownością. Jeśli obydwoje uwielbiacie gitarę czy akordeon, to śmiało przecież do was ten moment należy!

Inaczej już bywa z weselem, ponieważ każdej parze zależy, aby wszyscy się dobrze bawili. W końcu wesele to również zabawa. Niełatwo dogodzić wszystkim, z czego lepiej zdawać sobie sprawę, choć można spróbować dobrze przeanalizować gości i wybrać coś najbardziej wpasowującego się w klimat. Zaletą profesjonalnego zespołu jest to, że członkowie kapeli zawsze będą zwracać uwagę na reakcję gości oraz na to, jak się oni bawią. Mogą zmieniać aranżacje, tempo czy piosenki.

Wybór instrumentów zależy od pożądanej przez was atmosfery. Jeśli marzycie o spokojnym i tradycyjnym tonie zabawy, to można zdecydować się na instrumenty smyczkowe czy pianino. Wiolonczela na pewno zrobi wrażenie na widzach. A może wasza rodzina kocha jazz? Wówczas szukajcie zespołu z odpowiednimi instrumentami np. z saksofonem. Zanim zaczniecie myśleć o instrumentach, warto zdecydować się na konkretne gatunki i wtedy nimi kierować się w poszukiwaniach idealnego zespołu weselnego.