Dom

Jakie usługi warto zlecić firmie sprzątającej?

Firma sprzątająca Łódź

Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej nie jest zarezerwowane wyłącznie dla firm wynajmujących pomoc do regularnego sprzątania biur. Działające na rynku firmy sprzątające specjalizują się w wielu obszarach oczyszczania i dezynfekcji pomieszczeń, oferując m.in. sprzątanie po zbieraczach, osuszanie piwnic po zalaniu, sprzątanie po zgonach, pożarach i powodziach, dezynsekcję i deratyzację, odpluskwianie, a także profesjonalną dezynfekcję i ozonowanie pomieszczeń. Jakie usługi warto zlecić firmie sprzątającej i kiedy jej pomoc może okazać się niezbędna?

Najważniejsze usługi specjalistycznych firm sprzątających

Z pomocy firmy sprzątającej można skorzystać przy wielu sytuacjach losowych, w których samodzielne sprzątanie domu, mieszkania, biura, hotelu czy jakiegokolwiek lokalu byłoby zbyt wymagające, czasochłonne lub niewystarczająco skuteczne przy użyciu łatwo dostępnych środków czyszczących. Profesjonalne, specjalistyczne firmy sprzątające dysponują urządzeniami i środkami o znacznie wyższej skuteczności i dokładności działania, a dzięki licznym szkoleniom i doświadczeniu są w stanie zaoferować usługi sprzątania gwarantujące szybkie i długotrwałe efekty. Jakie usługi warto zlecić firmie zewnętrznej?

Jednym z podstawowych obszarów działania specjalistycznych firm sprzątających są usługi z zakresu dezynfekcji i odkażania pomieszczeń. W czasach pandemii COVID-19 zainteresowanie przeprowadzeniem pełnej dezynfekcji i ozonowania pomieszczeń zyskało na popularności w:

  • obiektach użyteczności publicznej,
  • biurach,
  • hotelach,
  • urzędach,
  • prywatnych domach osób, które przechodziły chorobę bądź zostały poddane kwarantannie.

Dezynfekcja przeprowadzona przez doświadczoną firmę z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu będzie znacznie skuteczniejsza, niż pozostawanie wyłącznie przy regularnym przecieraniu blatów i dezynfekcji powierzchni.

Firma sprzątająca może pomóc także w uprzątaniu mieszkań i lokali po zbieraczach ? bez względu na to, czy będzie to dom, altana, piwnica, strych czy mieszkanie, samodzielne pozbycie się wszystkich gratów, śmieci i zbędnego wyposażenia będzie wymagało czasu, energii i możliwości technicznych. Zlecenie usługi firmie sprzątającej pozwoli załatwić problem nawet w kilka godzin.

Sprzątanie po zdarzeniach losowych

Ważnym obszarem usług oferowanych przez specjalistyczne firmy sprzątające są usługi czyszczenia i dezynfekcji po zdarzeniach losowych, w tym m.in. sprzątanie po zgonach i samobójstwach. W mieszkaniach, w których nastąpiła śmierć konieczne jest nie tylko usunięcie widocznych śladów krwi i zneutralizowanie materiału biologicznego, ale także całkowite zdezynfekowanie pomieszczeń, usunięcie wirusów, bakterii i grzybów oraz usunięcie duszącego fetoru. Firmy sprzątające korzystają przy tym z techniki ozonowania, ale także chemicznej neutralizacji czynników biologicznych, zamgławiania, czyszczenia suchym lodem i metody kropelkowej gwarantujących pełną skuteczność sprzątania po zwłokach.

Firma sprzątająca Łódź

Równie trudnym i wymagającym zadaniem, do którego warto zatrudnić profesjonalną firmę sprzątającą jest sprzątanie po pożarach oraz powodzi. Mieszkania zniszczone przez ogień i wodę, nawet jeśli nie została uszkodzona ich konstrukcja, wymagają kompleksowego sprzątania i zabezpieczania pomieszczeń mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia człowieka z powodu występującej tam pleśni, wilgoci czy duszącego dymu. Procedury sprzątania po zalaniu i pożarach skupiają się na:

  • osuszaniu pomieszczeń,
  • usuwaniu śladów zalania i sadzy,
  • usuwaniu pleśni, bakterii i wirusów,
  • kompleksowym oczyszczaniu i odświeżaniu powietrza poprzez ozonowanie.

Kiedy pomoc specjalistów może okazać się niezbędna?

Wynajęcie firmy sprzątającej do przeprowadzenia gruntownego czyszczenia mieszkania czy biura nie zawsze okazuje się konieczna i w wielu sytuacjach, jeśli tylko dysponujemy czasem, wiele działań porządkowych możemy przeprowadzić samodzielnie.

Są jednak sprawy, takie jak choćby sprzątanie po zwłokach, pożarach czy procedury dezynsekcji i deratyzacji, kiedy samodzielne działania mogą okazać się nie do końca skuteczne pomimo najlepszych wysiłków.

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej okaże się często nie tylko ogromną oszczędnością czasu i nerwów, ale też kosztów ? nieskuteczne próby usuwania śladów zalania czy likwidacji inwazji prusaków czy pluskwy mogą skończyć się nawrotem problemu lub stratą środków włożonych w gruntowny remont (który może okazać się nieskuteczny bez podjęcia wcześniej odpowiednich środków zabezpieczających), sprzęt i środki służące do zwalczania pojawiającego się problemu.

Firma sprzątająca Łódź Vector to firma sprzątająca z łodzi, oferująca m.in. ozonowanie pojazdów, sprzątane po zgonach, dezynfekcję pluskwy i innych insektów.

Polecamy skorzystanie z tych usług!

 Tel.: 725 392 578
E-mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl