Lifestyle

Przegrywanie filmów 8 mm

vhs - przegrywanie filmów 8 mm

Wielu z nas posiada stare taśmy lub nagrania, które są dla nas dość cenne. Obecnie, stosuje się w większości odtwarzacze DVD, dlatego często możemy spotkać się z przegrywaniem starych nagrań na nowe nośniki. Przegrywanie filmów 8 mm odbywa się w specjalnym studiu. Jest to bowiem proces, który wymaga użycia odpowiednich technologii. Obecnie, istnieją specjalne studia, które zajmują się profesjonalnym przegrywaniem filmów 8 mm.
Format 8 mm już dawno odszedł z powszechnego użycia, przez co usługa przegrywania filmów i nagrań jest coraz bardziej popularna.

Warto zachować wspomnienia

Transfer filmów odbywa się w systemie poklatkowym. Oznacza to, że każda nagrana klatka zostanie przegrana osobno. Porządne zeskanowanie obrazu tak, by zachować jego jakość i dźwięk, zmusza nas do użycia dość drogiego sprzętu. Dlatego znaczna większość z nas korzysta z ofert profesjonalnych firm. Sprzęt, jaki stosowany jest do przegrywania filmów, najczęściej sprowadzany jest zza granicy.

przegrywanie filmów 8 mmMetoda poklatkowa jest dziś jedyną prawidłową i odpowiednio opracowaną metodą przegrywania filmów. Wiele firm oferuje przegrywanie w wersji LIVE. Polega to na puszczaniu filmu z nośnika 8 mm, ustawienie statywów i świateł pod odpowiednim kątem i na nagrywaniu obrazu kamerą cyfrową. Technika ta nie gwarantuje nam jednak najlepszej jakości obrazu.
W przypadku profesjonalnych firm, możemy najczęściej liczyć na oczyszczanie obrazu oraz poprawienie jego jakości. Specjaliści zajmują się usuwaniem popularnego ?szumu? z obrazu, który jest charakterystyczny dla starych nagrań. Dodatkowo, ich zadaniem jest również poprawienie balansu bieli, kontrastu i kolorów. Obraz, jaki znajdzie się na nowych nośnikach, jest o wiele lepszy jakościowo.
Większość firm może nam również zagwarantować dodanie dźwięku. Filmy 8 mm są nagrywane bez dźwięku, jednak dodanie podkładu muzycznego i dubbingu czy konkretnych komentarzy nie stanowi problemu, a film zyskuje dodatkowy sens.

Zalety przegrywania filmów 8 mm

Mnóstwo jest zalet wynikających z przegrywania filmów na nowe nośniki. Przede wszystkim, uzyskujemy film na aktualnym nośniku, który możemy przekazywać przyszłym pokoleniom. Poza tym, przegrywając filmy, możemy uchronić stare nagrania przed całkowitym zniszczeniem. Stare nośniki 8 mm, nieużywane mogą się zniszczyć. Warto więc podarować filmom drugie życie. Dzięki nowoczesnej technologii, możliwe jest przegranie filmów w o wiele szybszy sposób. Z 18 klatek, firmy mogą przyspieszyć do 24 klatek na sekundę. Oglądający nie będzie odczuwał przyspieszenia, a jakość filmu będzie wyższa. Filmy, przegrane na płytę z taśmy, będą miały lepszą jakość, dzięki czemu świetnie zachowają nagrany na nich film.

Obecnie, ilość filmów na taśmach 8 mm jest zadziwiająco duża. Powyżej opisana usługa jest bardzo opłacalna i wydajna. Cenne nagrania i filmy, jakie znajdują się na taśmach 8 mm, można ocalić i przedłużyć ich czas.