Uroda

Pomysł na prezent – kule kąpielowe

kule do kąpieli

Długa, aromatyczna kąpiel to najlepszy sposób na rozluźnienie zmęczonych mięśni i ukojenie zmysłów po dniu pełnym wrażeń. Na odrobinę czasu dla siebie spędzonego w towarzystwie ciepłej wody i kojących olejków zasługuje każdy, dlatego też produkty do kąpieli cieszą się od lat ogromną popularnością wśród poszukiwaczy pomysłów na prezent. Kupienie żelu pod prysznic lub mydełka może być jednak błędnie odebrane jako podprogowa wskazówka, że ktoś nie utrzymuje należytej czystości. Problemów takich z pewnością nie sprawią natomiast kule kąpielowe. Dlaczego stanowią tak doskonały prezent i jak wybrać tę najlepszą? A może warto w ogóle wykonać ją własnoręcznie i stworzyć jedyny i niepowtarzalny podarunek dla specjalnej osoby?

Kula kąpielowa ? prezent idealny

Nie ma dziś na świecie osoby, która nie potrzebowałaby choć chwili relaksu i czasu wyłącznie dla siebie. Większość społeczeństwa wykorzystuje w tym celu swoją łazienkę, a konkretniej wannę napełnioną przyjemnie ciepłą wodą. Kąpiel z dodatkiem odpowiednich olejków może stanowić też najlepszą metodę na odżywienie, rozluźnienie i pielęgnację ciała. Gotowe kule kąpielowe prosto z drogeryjnej półki są w tym wypadku oczywiście użyteczne, jednak największą radość sprawiają niewątpliwie prezenty ?od serca?. Dlatego też planując zakup kuli kąpielowej jako prezentu dla bliskiej osoby warto zastanowić się, czy lepszym pomysłem nie byłoby zrobienie jej własnoręcznie. To nie takie trudne! Większość składników potrzebnych do wykonania kuli kąpielowej można znaleźć w każdym domu, a koszty ich zdobycia są znacznie niższe niż cena jednej kuli drogeryjnej. Czas na DIY.

Własnoręcznie robione kule kąpielowe

Do wykonania kuli kąpielowej potrzebna będzie 1 szklanka sody, ? szklanki kwasku cytrynowego, 5-6 łyżek dowolnego oleju, foremki, gumowe rękawiczki oraz woda lub alkohol w butelce z aerozolem. Olej stanowi bazę kuli, zastanów się więc nad wykorzystaniem w tym miejscu ciekawych olejków nawilżających, takich jak olej kokosowy, masło shea, masło kakaowe czy oliwa z oliwek. Aby uzyskać piękny kolor kuli oraz nadać jej ciekawy zapach, warto pomyśleć także o barwniku (3-5 kropli) i olejkach zapachowych (około 20 kropli). Barwniki można zastąpić też kolorowymi przyprawami kuchennymi, takimi jak kurkuma, cynamon czy przyprawa do pierników. Ciekawy dodatek stanowią też wszelkie susze kwiatowe, które nadadzą kuli ciekawy aromat i zapewnią dodatkowe atrakcje podczas kąpieli.

 

kule kąpielowe

 

Jak wykonać kulę? W misce wymieszaj sodę, kwasek i pozostałe suche składniki. Dodaj oleju i wymieszaj składniki, jednocześnie dolewając stopniowo barwnik oraz olejki zapachowe. Tak powstała masa powinna być plastyczna i w miarę jednolita, przypominająca mokry piasek na plaży. Gotową masę zagnieć w pożądaną formę lub umieść w przygotowanej foremce i pozostaw do zaschnięcia na około dwie godziny. Gotowy produkt przełóż w celofan lub papier do pakowania prezentów i gotowe! Jedyne, o czym musisz teraz pamiętać to przechowywanie prezentu w suchym miejscu, z dala od źródeł wilgoci.

Kule kąpielowe wykonane w domu mogą być właściwie wszystkim, czym tylko zechcesz. Ich skład może być bardzo podstawowy, lub niezwykle rozbudowany. Ograniczenie stanowi tu wyłącznie twoja wyobraźnia. To właśnie dlatego domowe kule kąpielowe stanowią tak wspaniały pomysł na prezent ? zamiast dziesiątek złotych wydanych w drogerii, wystarczy odrobina wyobraźni i podstawowe zaopatrzenie kuchni. Luksusowa kąpiel za kilka złotych? Dlaczego nie!