Dzieci

Suchy basen z piłeczkami – dlaczego jest doskonałym miejscem do zabawy dzieci ?

różnokolorowe kulki w basenie

Aby zapewnić odpowiednią rozrywkę dziecku, każdy rodzic pragnie połączyć zabawę, która da mu dużo przyjemności i jednocześnie pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Suchy basen z piłeczkami może być idealnym wyborem, który spełni oba warunki.

Czym jest suchy basen z piłeczkami i jakie korzyści daje jego wykorzystanie?

Suchy basen z piłeczkami jest świetnym sposobem na zagwarantowanie dziecku bezpiecznej rozrywki. Basen może być wykonany z różnych materiałów lu być dmuchany. Wypełniany jest on wieloma kolorowymi piłeczkami, które cechują się elastycznością i miękkością dlatego podczas zabawy dzieci nie są narażone na niebezpieczeństwo.

Liczba zabaw jakie mogą być powadzone w suchym basenie jest niemal nieskończona. Suchy basen z piłeczkami świetnie sprawdzi się jako element rozrywkowy zarówno dla bardzo małych dzieci jak i dla starszych maluchów i przedszkolaków.

Podczas zabawy między kolorowymi piłeczkami aktywizowane są wszystkie zmysły dziecka. Pobudzany jest wzrok, dotyk, a nawet słuch. Stymulowanie zmysłów od najmłodszych lat przynosi dobre efekty pod względem pobudzania rozwoju dziecka. Może ono także trenować równowagę, sprawność, koordynację ruchową w momencie przemieszczania się między piłeczkami. W przypadku zabawy kilkorga dzieci w jednym basenie, mają one szansę na lepszą integrację i zapoznanie się. Ponadto zabawa w suchym basenie zapewni dziecku odpowiednią dawkę aktywności i ruchu, który jest bardzo ważny zwłaszcza u bardziej ruchliwych dzieci. Kolorowe kulki mogą również posłużyć jako czynnik relaksujący. Podczas zabawy, intensywnie się przemieszczając masując ciało dziecka. Dzięki odpowiedniej miękkości piłek, gwarantują one przyjemne odczucie delikatnego masażu. Zabawa w basenie spełnia jeszcze jedną, najważniejszą funkcję ? przynosi ogrom przyjemności każdemu dziecku.

Jaki suchy basen warto kupić?

basen z kulkami - żółtySuche baseny są często spotykane w przedszkolach, galeriach handlowych, a nawet restauracjach, w których wyznaczony jest konkretny teren na którym dzieci mogą się swobodnie bawić, podczas gdy rodzice spędzają razem czas. Suchy basen z piłeczkami może być także z powodzeniem zastosowany w domu. Można skorzystać z gotowych zestawów gdzie oferowany jest niewielki basenik i piłki, lub samemu wybrać i zakupić osobno obydwie części. Wielu rodziców martwiących się, że ich mieszkanie jest zbyt małe na wstawienie basenu z kolorowymi piłeczkami. Są jednak łatwo dostępne niewielkie modele basenów wykonanych z miękkiego materiału przypominającego filc. Dzięki temu po skończonej zabawie można z powodzeniem złożyć basen i umieścić go w nieprzeszkadzającym miejscu. Piłki można łatwo zakupić w wielu sklepach z zabawkami. Są one dość elastyczne i stosunkowo miękkie, dlatego dzieci mogą się nimi bezpiecznie bawić.

Wielkość basenu z piłeczkami powinniśmy dobra w zależności od wielkości miejsca jakie możemy poświęcić w pokoju dziecka. Warto pamiętać, że nawet niewielkie baseniki przyniosą sporo korzyści i jednocześnie dobrej zabawy dziecku. Koniecznie należy przemyśleć również głębokość basenika. W przypadku wyższych dzieci musi być ona większa. Jeśli chcemy zakupić suchy basen dla mniejszych dzieci możemy zakupić basen o niższych rantach lub ten o wyższych i uzupełnić go mniejszą ilością piłek. Wówczas nawet gdy dziecko podrośnie wystarczy dokupić więcej piłeczek aby maluch mógł dalej radośnie się bawić.

Obecnie w sklepach dostępne są różnego rodzaju baseny. Występują one w wielu wzorach i kolorach, różniąc się wielkością i głębokością. Niezależnie od potrzeb każdy zainteresowany znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania.